سایت عکس و سرگرمی
قیمت سوئیچ شبکه
قیمت سوییچ
قیمت سوئیچ
قیمت گوشی سامسونگ
قیمت پاور بانک
قیمت گوشی موبایل
دوربین مداربسته
قیمت پرینترهای اچ پی
قیمت چاپگر
قیمت پرینتر
رک سرور
قیمت ups
قیمت یوپی اس
قیمت مانیتور
قیمت مادربرد
لپ تاپ
قیمت مودم تی پی لینک
قیمت مودم دی لینک
قیمت سوئیچ سیسکو
قیمت سوئیچ
قیمت آلین وان
قیمت لپ تاپ ایسر
قیمت لپ تاپ اچ پی
قیمت لپ تاپ لنوو
قیمت لپ تاپ ایسوس
قیمت نوت بوک
قیمت لب تاب
قیمت لپ تاپ
قیمت هارد سرور
قیمت رم سرور
قیمت سرور اچ پی
خرید سرور
قیمت سرور
close
دكوراسيون مطالب گوناگون کابینت آشپزخانه خرید شن جادویی مجیک تاتو خرید برد هوشمند ویدئو پروژکتور ظرف ربی خرید ربی فروشگاه اینترنتی دوربین مدار بسته قیمت دوربین مدار بسته قیمت دزدگیر اماکن

مطالب گوناگون
مطالب گوناگون

دكوراسيون شركت

شما چگونه بايد باشد ؟

آيا تا به حال به اين فكر كرده ايد كه براي كسب و كاري كه در حال انجام دادن ان هستيد نيازمند يك طرح  و دكوراسيون خاص هستيد؟ آيا دكوراسيون شركت شما به صورت منحصر به فرد و يونيك طراحي شده است؟چيزي كه بسيار واضح است رابطه ميان دكوراسيون و كسب و كاري كه در حال انجام است مي باشد.يعني مي بايست طرحي كه به منظور دكور براي خود بر مي گزينيد با نوع كاري كه قرار است در انجا انجام دهيد هم گوني و سنخيت داشته باشد..

براي هر محيطي با توجه به خصوصياتي كه آن محيط دارد و همچنين با توجه به كاربري آن محيط و خواسته هايي كه معمولا افراد از آنجا دارند طرح دكور شكل مي گيرد.مثلا براي دكوراسيون منزل بايد با توجه به بخش هايي كه در يك خانه است مانند آشپزخانه و اتاق  خواب و اتاق نشيمن طراحي انجام شود.براي دكوراسيون دفتر كار با توجه به نوع فعاليتي كه قرار است صورت پذيرد طرح نهايي دكور شكل مي گيرد.پس نياز است تا ابتدا و قبل از هر چيز در مورد محيطي كه قرار است براي ان طراحي و دكوراسيون صورت پذيرد تحقيق به عمل آيد و اطلاعات لازم از قبيل نوع كسب و كار و تعداد افراد كارمند و تعداد مراجعه كنندگان و … سوالاتي از اين قبيل جواب داده شود تا با توجه به ان بتوان بهترين طرح را براي دكوراسيون شركت مورد نظر پياده سازي كرد.

مجموعه طراحي متد ديزاين با كادري توانا و حرفه اي اماده ارائه هر گونه مشاوره در اين زمينه به شما عزيزان مي باشد.در اين خصوص مي توانيد همين الان با شماره تلفن هاي شركت تماس گرفته  و از مشاوره رايگان ما در اين زمينه بهره مند شويد.تمام تلاش مجموعه متد ديزاين در ارائه طرح هاي خاص و يونيك است.در اين بخش به مواردي اشاره مي كنيم كه نه تنها براي دكوراسيون هاي شركت ها بلكه براي هر نوع دكوراسيوني مي بايست رعايت شود تا در نهايت طرح بدست امده حرفي براي گفتن داشته باشد:

نور  عامل مهمي در زيبا ديده شدن كار :

بايد با توجه به اينكه براي چه محيطي در حال انجام دكوراسيون هستيد نور لازم را براي انجا تامين نماييد. قطعا نوري كه براي دكوراسيون اتاق خواب نياز داريم بايد كمتر از ميزان نوري باشد كه براي دكوراسيون آشپزخانه نياز است.همچنين بايد سعي شود تا جايي كه ممكن است فضاي مورد نظر ما ابتدا از نور طبيعي بهره ببرد و سپس كمبودها و مكان هاي كور را با نور لامپ پاسخگو باشيم.رنگ نور نيز بسيار مهم است كه چه چيزي باشد.مثلا رنگ هاي كدر  و تيره براي هنگام خواب مناسب هستند مانند رنگ نور قرمز  و رنگ هاي روشن و شفاف براي ايجاد نشاط و انرژي خوب هستند مانند نور زرد و سفيد.

رنگ عامل ديگري در طراحي مي باشد:

اينكه براي دكوراسيون شما چه رنگي بايد استفاده شود بسيار مهم و حائز اهميت است.مثلا رنگي كه براي دكوراسيون اداري به كار مي بريم هم بايد حالتي رسمي داشته باشد و هم داراي انرژي و شور و سر زندگي باشد. رنگي كه قرار است براي دكوراسيون شركت نيز به كار گرفته شود جدا از اينكه بايد داراي انرژي و جذابيت خاص خود باشد بايد متناسب با نوع كار ان شركت نيز انتخاب شود و حتي گاهي اوقات بايد تلفيقي از چند نور مختلف باشد.در اين زمينه با افتخار اعلام مي داريم كه شركت دكوراسيون داخلي متد ديزاين با سال ها تجربه موفق در زمينه علم رنگ مي تواند براي پروزه شما بهترين تركيب رنگ ونور را پيشنهاد دهد.

نوع معماري داخلي به كار رفته در محيط:

اينكه چه فضايي در اختيار ما قرار داده مي شود تا امور طراحي و دكوراسيون را در ان انجام دهيم بسيار مهم است.مثلا فضايي مربعي شكل با فضايي مستطيلي نوع كاري كه بايد در /انها انجام شود متفاوت است.پس قبل از اينكه به فكر نوع چيدمان و دكوراسيون ان باشيم ابتدا بايد قدم اول كه طرحي براي معماري داخلي محيط است به خوبي برداشته شود.

 

اگر در فكر اين هستيد كه دكوراسيون شركت خود را تغيير دهيد و نمي دانيد بايد از كجا شروع كنيد بهتر است با همراه باشيد و تا پايان اين مقاله را دنبال كنيد.در اين بخش به ذكر 11 اصل مي پردازيم كه يم تواند در رسيدن به بهترين طراحي و دكوراسيون براي هر شركتي موثر و مفيد باشد.اولين و مهمترين قدم اين است كه در ابتدا قبل از اينكه بخواهيم به فكر طرحي براي دكوراسيون شركتمان باشيم مشخص كنيم كه چه فعاليتي قرار است در اين دفتر كاري صورت پذيرد و چه مخاطبيني با چه جايگاه اجتماعي قرار است وارد دفتر شركت ما شوند و معمولا از چه سطح طبقاتي برخوردار هستند.با دانستن ايبن اطلاعات مي توانيم در رسيدن به طرح نهايي بسيار سريع تر و دقيق تر عمل كنيم.

هميشه بايد اين نكته را در نظر گرفت كه بايد دكوراسيون شركت به سمتي برود كه براي كاركنان و افرادحاضر در آنجا ايجاد حس اطمينان و اعتماد كند.اگر بتوانيد براي مخاطبين خود حس شفاف سازي و اعتماد را فراهم نماييد قطعا در روند تجارت خود هر چه كه باشد مي توانيد به موفقيت بسياري دست يابيد.

مورد بعدي اين است كه بدانيد با طراحي مدرن و صحيح حتي مي توان ميزان راندمان افراد و كاركنان را بالاتر برد.پس دقت كنيد كه از چه نوع چيدمان و رنگي استفاده خواهيد كرد.

نكته بعدي كه بايد در هنگام شراحي دكوراسيون شركت به ان توجه كنيد اين است كه خود را لحظه اي جاي مخاطب بگذاريد و ببينيد كه او از شركت شما چه توقعي دارد و سعي كنيد بر اساس توقعات ان به طراحي و رنگ پردازي محيط بپردازيد.

در چند خط بالاتر عنوان كرديم كه بايد حس شفاف سازي و اعتماد را در ميان مخاطبين خود ايجاد كنيد. آيا مي دانستيد كه هر چقدر از ديوار و پوشش ها در شركت خود كمتر استفاده كنيد مي توانيد ظاهر شركت خود را از ديد مخاطبين قابل اعتماد نماييد.؟البته در كنار اين مورد بايد در نظر بگيريد كه آسايش كاركنان خود و همچنين حريم خصوصي آنها نيز بايد در نظر گرفته شود تا آنها نيز احساس راحتي در محيط كار داشته باشند.

يكي از بخش هايي كه معمولا در هر شركتي ممكن است چشم هر بيننده اي را آزار دهد بخش بايگاني و ديدن پرونده هاي نا منظم است. سعي كنيد جايگاهي را براي ان پرونده هاي خود در نظر بگيريد كه هيچگاه در ميان ديد عموم نباشند.

شركت و دفتر كاري شما اگر داراي مراجعه كنندگان خاص و كمي است مي توانيد براي ديزاين ان از اشيا تاريخي استفاده نماييد. استفاده از پوست هاي حيوانات و همچنين اشياي قديم يمي تواند برند كاري شما را معتبر و شيك تر نمايش دهد.

يكي ديگر از نكاتي كه نبايد از آن غافل شويد اين است كه دكوراسيون شركت شما بايد منطبق با نوع فعاليتي باشد كه قرار است در انجا صورت پذيرد.پس در انتخاب وسايل و نحوه چيدمان و رنگ بندي حتما به اين نكته توجه كنيد.

سعي كنيد متناسب با فضاي موجود براي مخاطبين خود يك سالن انتظار مناسب ايجاد نماييد تا در مواقعي كه نياز است در انجا براي دقياقي منتظر باشند.

و در آخر بايد بگوييم كه هيچگاه مبحث دكوراسيون شركت خود را شوخي نگيريد و به ان بپردازيدو وبرايش وقت بگذاريد تا در نهايت بتوانيد به بهترين طرح ممكن دست يابيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم آذر ۱۳۹۴ساعت 9:58  توسط مهران  |  نظر بدهيد

دكوراسيون لوكس

چه خصوصياتي دارد؟

يكي از  عواملي كه باعث زيبايي محيط و فضايي كه در /ان هستيم مي گرددقطعا نوع چيدمان و دكوراسيوني است كه به كار برده ايم.هر روز شاهد طرح هايي جديد هستيم كه در انها خلاقيات هاي منحصر به فردي اتفاق افتاده است.بسياري از افراد براي فضاي منزل و يا كسب و كار خود به دنبال شيك ترين و به روز ترين طرح ها هستند و به نوعي به دنبال دكوراسيون لوكس مي باشند.اگر مي خواهيد تا لوكس ترين و شيك ترين طرح و دكوراسيون را داشته باشيد بايد قوانين ان را به خوبي و قدم به قدم رعايت نماييد تا به اين خواسته دست يابيد. در مدل هاي لوكس مهمترين اصل را كمتر بودن وسايل تشكيل مي دهد.در واقع شعار اين است هر چه كمتر بهتر.در اين مدل هر چقدر از مبلمان و وسايل كمتري استفاده شود طرح نهايي لوكس تر و شيك تر خواهد بود و جلوه بيشتري خواهد داشت.اگر به دنبال طرح هاي مدرن و امروزي هستيد پس بايد به دنبال سادگي وسايل  مورد نظرتان باشيد.رنگ هاي يهم كه انتخاب مي كنيد بايد در قالب رنگ هاي تيره باشد مانند رنگ مشكي.

با هم به بررسي دكوراسيون داخلي اما لوكس برخي از فضاهاي زير مي پردازيم :

در مورد دكوراسيون اتاق خواب در مقالات قبلي نكات مفيدي را خدمتتان ارائه داديم.اما در اين بخش به ذكر چند نكته مي پردازيم كه مي تواند چهره اتاق خواب شما را بسيار لوكس و منحصر به فرد نمايد و در اصطلاح شما داراي يك دكوراسيون لوكس براي اتاق خوابتان خواهيد شد.

اولين قدم اين است كه حتما اگر از تخت خواب در اتاقتان مي خواهيد استفاده كنيد مدلي را انتخاب كنيد كه داراي پايه هاي كوتاه باشد و همچنين داراي دو پاتختي بوده و در روي ان نيز دو چراغ قرار گرفته باشد.براي تزيين ديوار از كاغذ ديواري گرفته تا يك تابلو نقاشي را مي توانيد استفاده نماييد.همچنين از يك لوستر زيبا و مجسمه زيبا هم مي توانيد براي شيك تر شدن فضاي اتاقتان استفاده كنيد. وجود يك قاليچه زيبا هم بر زيبايي هاي اتاقتان مي افزايد.در بخش ديگر اتاق نيز يك ميز آرايش شيك و يك صندلي مدرن قرار دهيد.دقت داشته باشيد رنگ وسايل شما همانطور كه قبلا هم اشاره كرديم به نوعي بايد تيره باشد.اين مي توانيد اولين قدم در جهت رسيدن به دكوراسيون منزل لوكس باشد.

اما مرحله دوم رسيدگي به اتاق پذيرايي است.مكاني كه مي تواند بيانگر سليقه و هنر شما باشد .اما در سبك مدرن و لوكس بايد مواردي را در ديزاين و چيدمان وسايل  اتاق پذيرايي در نظر گرفت.براي مبلمان اين فضا مي توانيد از كاناپه و مبل و ميز جلوي آن و ميز ناهار خوري همراه با صندلي هايش استفاده كنيد.ديوارهاي اين اتاق را مي توانيد رنگي نماييد و يك كتابخانه در بخشي از فضاي اتاق براي خود ايجاد كنيد.حتي مي توانيد براي رمانتيك كردن فضا از چند شمع بزرگ كه رنگ روشني دارند نيز استفاده نماييد.دقت كنيد كه جا شمعي شما بايد مدرن و لوكس باشد.حال اگر هدفتان دكوراسيون اداري است و مي خواهيد محيط آنجا را لوكس و مدرن جلوه دهيد بهتر است با تركيبي از پارتيشن و مبلمان اداري دست به اين كار بزنيد.

دكوراسيون آشپزخانه خود را به سبك ي مدرن طراحي نماييد:

مي رسيم به فضاي مربوط به آشپزخانه.جايي كه قلب خانه نام دارد و نوع طراحي ان در طرح كلي منزل بسيار تاثير گذار خواهد بود.اگر دوست داريد تا زمان صرف ناهار و شام  در كنار ديگر اعضاي خانواده تان در محيط آشپزخانه نهايت لذت را تجربه نماييد و حس خوبي داشته باشيد پيشنهاد ما تنها ايجاد دكوراسيوني لوكس و ويژه است.مي توانيد قدم اول را با انتخاب يك مبلمان مدرن براي ميز ناهار خوري خود بر داريد.وجود يك لوستر بزرگ و شيك نيز در آشپزخانه به نظر مي تواند بسيار جلوه خوبي را خلق نمايد.وجود پرده هاي تزييني در فضاي آشپزخانه نيز مي تواند قدم بعدي باشد.معمولا براي مدرن جلوه دادن فضاي آشپزخانه از كشوهايي با رنگ هاي سفيد استفاده مي شود و از صندلي هاي بدون دسته براي ميز ناهار خوري .

بسياري از مواردي كه در باب لوكس كردن فضاي داخلي منزل عنوان مي كنيم به نوعي مي تواند براي دكوراسيون تجاري نيز مورد استفاده قرار گيرد.مثلا براي دكوراسيون دفتر كار با استفاده از رنگ بندي كه براي مدل هاي مدرن توضيح داديم مي توانيد فضايي شيك و خاص را خلق نماييد.

سرويس بهداشتي مدرن ولوكس

شايد كمتر به مدرن كردن و شيك كردن فضاي سرويس هاي بهداشتي توجه كرده باشيم. اما بايد قبول كرد اين نيز بخشي از كار دكوراسيون داخلي فضاي منزل است و مي بايست براي منطبق بودن فضاي ان با ساير بخش هاي خانه انرا نيز لوكس و مدرن طراحي نماييم.استفاده از رنگ هاي آبي روشن و بنفش و سبز و صورتي و حتي نارنجي مي تواند موجب آرامش جسم و روح ما شود.بايد در فضاي فوق از يك نور پردازي ملايم استفاده كنيم.همچنين وجود رنگ هاي لوكس نيز مي تواند بسيار موثر باشد.استفاده از آينه هاي ديواري مي تواند فضا را آرامش بخش و مدرن جلوه دهد.امروزه براي مدرن جلوه دادن سرويس هاي بهداشتي از تنوع رنگي بالايي استفاده مي شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم آذر ۱۳۹۴ساعت 9:57  توسط مهران  |  نظر بدهيد

دكوراسيون داخلي دفتر كار

شما چگونه است ؟

براي اينكه بتوانيد دفتر كاري لوكس و منحصر به فرد داشته باشيد بايد نكاتي هر چند ريز را در زمان انجام دكوراسيون آن رعايت نماييد.فضاي كاري ممكن است داراي كارمندهاي زيادي با وظايف مختلف و متفاوتي باشد.پس نياز است براي هر كدام فضايي خصوصي و يا حداقل نيمه خصوصي در نظر گرفت تا در كمال آرامش بتوانند به كارهاي خود برسند.براي اينكه كارمندان مزاحم يكديگر نباشند و در كارها خلل ايجاد نشود مي بايست براي دكوراسيون داخلي ذفتر كار شما حريم هاي مختلف را در نظر گرفت.

به نظر بهرتين و مدرن ترين حالت اين است كه با ايجاد پارتيشن هاي با ارتفاع كم به تفكيك فضا بپردازيم و از مبلماني مخصوص در جهت چيدمان دفتر كاري خود استفاده كنيم.در مورد  رنگ هاي به كار رفته  در مقالات قبلي اشاره كرديم كه حتما براي افزايش انرژي كارمندان و بالا رفتن روحيه كاري انها از رنگ هايي با انرژي بالا بايد استفاده شود. رنگ هايي شاد كه باعث شادابي و بالا رفتن روحيه مي شود.در مورد نور محيط نيط بسيار تاكيد داريم كه از فضاهايي استفاده كنيد كه داراي نور طبيعي كافي باشند.نور كافي باعث مي شود تا چشمان كارمندان در هنگام كار زود خسته نشود و ساعت هاي طولاني تري به كار بپردازند.

همچنين مي توانيد با يك دكور ساده و رنگي متفاوت  فضايي را جدا از بقيه فضاها ايجاد كرده كه براي استراحت كاركنان باشد.بايد نحوه دكوراسيون داخلي دفتر كار شما به گونه اي باشد كه اگر فردي تازه وارد  اين محيط شد دقيقا حالت اداري بودن و رسمي بودن ان به طرف القا شود.در اين بين نوع مبلمان و چيدمان ان مي تواند در رسيدن به اين حس بسيار تاثير گذار باشد.طبعا اگر مي خواهيد اين حس به خوبي القا شود نبايد از رنگ هاي خيلي لطيف و روشن استفاده نماييد.رنگ هايي همچون صورتي و نارنجي روشن و آبي آسماني و يا سبز مغز پسته اي جز رنگ هاي روشن هستند.براي بهتر القا شدن اين حس مي توانيد از رنگ هاي خنثي استفاده نماييد.

همچنين از متريال فلز بايد در دكوراسيون داخلي اين محيط بيشتر استفاده نماييد . براي انتخاب مبلمان هم از رنگ هاي مشكي و قهوه اي استفاده كنيد.اين رنگ ها با تركيب رنگ هايي همچون قرمز بسيار به چشم مي آيند و نمايي زيبا را به محيط كار شما مي دهند.در دكوراسيون اداري حتما بايداز متريال هايي با مقاومت بالا استفاده نماييد.معمولا فضهاي اداري چون رفت و آمد زيادي در انجا رخ مي دهد وسايل و لوازم در معرض آسيب و تخريب بيشتري هستند.مثلا براي پارچه مبل ها از مخمل هاي زخيم استفاده مي شود و يا چرم نيز مي تواند انتخاب مناسبي باشد.چرم يك مزيت ديگر دارد و آن هم نظافت راحت و سريع آن است.

مي توان مهمترين دغدغه مديران را تاثير محيط كار بر كاركنان عنوان نمود. اينكه كارمندان داراي روحيه خوب باشندو از محيط كاري خود رضايت داشته باشند باعث افزايش راندمان كاري خواهد شد و اين براي هر مديري مهم مي باشد.معمولا در دكوراسيون تجاري و يا دكوراسيون شركت رنگ ها مي توانند معناي نوع فعاليت انها باشند.حتما سعي كنيد براي اين محيط ها از رنگ هايي الهام بخش و پر انرژي استفاده نماييد.

قطعا عواملي كه باعث خستيگ زود كارمندان مي شود بايد در محيط كم و يا از بين برود . يكي از مهمترين اين عوامل همان نور محيط است كه در بالا نيز اشاره به ان داشتيم.پس حواستان به ميزان نور محيط و استاندارد بودن ان باشد.

نوع مبلماني كه انتخاب مي كمنيد جدا از رنگ و شكل ظاهريش بايد داراي حالت استاندارد و آرگونوميك باشد تا در استفاده هاي طولاني مدت باعث خستگي كارمندان نشود.همچننين براي ايجاد نظم در دكوراسيون داخلي دفتر كار شما پيشنهاد مي كنيم براي هر كارمند قفسه اي در نظر بگيريد تا وسايل خود را در ان قرار دهد.

ديوار ها هميشه در زيبا سازي محيط بسيار تاثير گذار بوده اند و ما بيشتر ديده ايم كه در دكوراسيون اتاق خواب و يا در دكوراسيون آشپزخانه بيشتر به ديوار ها اهميت مي دهند. حال براي اينكه دكوراسيون محيط اداري شما نيز شيك و پر انرژي باشد از ديوارها مي توانيد بهترين استفاده ممكن را برريد و با رنگ اميزي و تزيين مناسب محيط خود را بسيار لوكس و ويژه نماييد.مطمئن باشيد يك ديوار ساده مي تواند باعث كسل شدن كاركنان شود و همين امر موجب كاهش راندمان كاري خواهد شد.

فضاي كاري را با گل و گياه تزيين كنيد:

بله درست خوانديد چرا كه نه. شما در فضاي اداري خود و يا در هر فضاي ديگر كه از گل و گياه به درستي استفاده نماييد باعث شادابي محيط شده و حس بسيار زيبايي را به كارمندان القا مي كند.در واقع با گل و گياه  دو هدف را مي توانيد دنبال نماييد . اول زيبا سازي محيط است و دوم ايجاد فضايي دل انگيز و پر انرژي .همه موارد بالا را اگر مو به مو و با دقت رعايت نماييد مي توان اميدوار بود كه فضايي بسيار لوكس و شيك را خلق خواهيد كرد.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم آذر ۱۳۹۴ساعت 9:57  توسط مهران  |  نظر بدهيد

دكوراسيون منزل

 طرحي منحصر به فرد و خاص مي خواهيد؟

از مهمترين خصوصيات هر خانه اي اين است كه در انجا افارد خانه بتوانند فارغ از همه دغدغه هاي روزمره اي كه در بيرون از منزل دارند ساعاتي را خوش و خرم و بدون استرس را طي نمايند و در واقع در محيط خانه به تجديد قوا پرداخته تا براي روز بعدي آماده شوند.مبحث دكوراسيون منزل نيز از اين جهت بسيار مهم و حائز اهميت است كه تاثير بسيار زيادي در روحيه افراد خواهد داشت . اينكه از چه نوع طرح و ديزايني براي محيط استفاده كنيم و اينكه نور پردازي و رنگ آميزي و نوع چيدمان وسايل به چه صورت باشد همه و همه عوامل مهمي هستند كه دقيقا بروي طرح نهايي منزل ما تاثير خواهند داشت.

امروزه اهميت و تاثيرات مثبت فنگ شويي در دكوراسيون داخلي بر كيفيت و سبك زندگي و حتي احساس انسان مبحثي است كه بيش از پيش فراگير شده و مورد توجه قرار مي گيرد.حقيقت اين است كه نمي توان منكر تاثيرات مفيد و مثبت فنگ شويي در دكوراسيون منزل شد و از كنار انرژي مثبت و شازنده اي كه با رعايت نكات فنگ شويي پديد مي آيد ساده گذشت.فنگ شويي قادر است تا با جاري ساختن انرژي هاي مثبت در شريان خانه احساس آن را تعديل و تلطيف نمايد.باشكلي محسوس به خلق هارموني و تعادل در فضا كمك كرده و در هر چه زيباتر و دوست داشتني تر شدنطراحي دكوراسيون خانه موثر باشد.در اين بخش قصد داريم براي رسيدن به طرحي زيبا و منحصر به فرد در دكوراسيون منزل به نكات مهمي درباره فنگ شويي بپردازيم كه با رعايت انها مي توانيد محيط زيبا و متعادل را براي خود و ديگر افراد خانه ايجاد نماييد.

اهميت موسيقي در فنگ شويي

موسيق ابزار قدرتمندي در خلق احساس خوب و آرام براي هر فرد است.و اين دقيقا همان چيزي است كه در فنگ شويي يك هدف محسوب مي شود.وجود طنين آرامش بخش يك صداي خوش در فضا فنگ شويي خانه شما را تكميل مي كند.مي توانيد براي زيبا تر كردن معماري داخلي فضاي موجود نيز از يك آبنما استفاده نماييد.صداي شرشر آب  اين آبنما مي تواند بهترين موسيقي گوش نوازي باشد كه در محيط شما طنين انداز شده است.

سازماندهي و خلوت كردن محيط

مهمترين  قدم در اجراي اركان فنگ شويي در تمام بخش هاي خانه اين است كه فضا را از هر گونه به هم ريختگي و شلوغي و تراكم دور نگه داريد.بنا بر اين نخستين كاري كه بايد انجام دهيد و مهمترين نكته اي كه بايد مد نظر داشته باشيد اين است كه فقط عناصر و اشيايي را در دكوراسيون منزل خود نگه داريد كه وجودشان ضروري و لازم است و يا واقعا آنها را دوست داريد.بايد بدانيد كه ركن اوليه و اصلي فنگ شويي هر محيط اين است كه خلوت و مرتب باشد.

 

انتخاب رنگ مناسب براي درب ورودي

همه چيز از درب ورودي شروع مي شود. شايد اين موضوعدر اغلب موارد ناديده گرفته مي شود.رنگي كه شما براي درب وروردي انتخاب مي كنيد يكي از مهمترين عوامل در موفقيت و يا شكست فنگ شويي آن خانه به حساب مي آيد.رنگ مناسب براي درب ورودي هر خانه اي بر مبناي فنگ شويي به سمت و جهت قرارگيري خانه بستگي دارد.به عنوان مثال مناسب ترين رنگ براي در ورودي خانه هاي رو به شرق سبز رنگ است.و براي خانه هايي كه به سمت جنوب شرقي هستند رنگ آبي از همه مناسب تر است.و اما براي خانه هايي كه به سمت جنوب مي باشند رنگ قرمز مي تواند بهترين پيشنهاد باشد.رنگ هاي تيره مانند مشكي و يا ارغواني نيز براي خانه هايي كه به سمت شمال باز مي شوند بسار مناسب مي باشند.چنانچه دوست داريد دكوراسيون لوكس و بي نظيري داشته باشيد بايد دقت كنيد كه هيچگاه دست به انتخاب رنگ هاي كليشه اي نزنيد.

در دكوراسيون منزل موقعيت تلويزيون در محيط فنگ شويي كجا باشد ؟

در مورد تلويزيون بايد بگوييم كه توصيه يا قانون خاصي براي قرار گيري آن وجود ندارد.فقط جاي قرار گرفتن تلويزيون زماني كه خاموش است ممكن است قابل بحث باشد زيرا از نظر فنگ شويي بهتر است فيزيك تلويزيون  تا جايي كه ممكن است در رويت نباشد..اگر مي توانيد جايي منفك و اختصاصي براي تلويزيون خود در نظر بگيريد و ان محيط را تبديل به يك سينماي خانگي كوچك نماييد.. البته اگر هم در دكوراسيون منزل شما جايي براي اين منظور وجود ندارد زياد نگران نباشيد.

 

 

چيدمان اتاق نشيمن بر مبناي اصول فنگ شويي

پس از حذف اشيا  و لوازم اضافه از محيط خانه و همچنين انتخاب رنگي مناسب براي در ورودي نوبت به چيدمان و دكوراسيون اتاق خوب و اتاق نشيمن مي رسد.اما در مورد اتاق نشيمن بايد گفت كه اين بخش يكي از مهم ترين قسمت هاي هر منزل محسوب مي گردد. براساس اصول فنگ شويي كاناپه يا مبل دو نفره و در كل بزرگترين قطعه مبل كه به نوعي عنصر كانوني محيط مي باشد بايد كاملا روبروي درب ورودي نشيمن قرار بگيريد.همچنين بر اساس فنگ شويي اين قطعه هر چه نزديك به ديوار باشد بهتر است.با اين جايگذاري باعث مي شويم تا حالتي راحت در محيط پديد آيد كه همين حس دقيقا به افراد درون نشيمن نيز منتقل مي گردد.انشان همواره و به طور غريزي دوست دارد تا در موقعيت قدرتمندانه تري بنشيند به طوريكه به تمام محيط و ورودي ها و خروجي ها تسلط كامل داشته باشد و همه چيز را بتواند خوب كنترل نمايد.

 

سرمايه گذاري بر گياهان و درختچه هاي سبز و طبيعي

طبيعت همواره زيبا و زنده و سرشار از انرژي مثبت و نشاط بخش است.بنابر اين انچه كه از دل طبيعت مي آيد بدون شك تاثير مثبتي در فنگ شويي دارد.گياهان سبز و شاداب نمايندگان قدرتمندي از طبيعت هستند كه بايد اهميت و حضورشان را در دكوراسيون منزل جدي بگيريد.شما از يان گل و گياه مي توانيد براي زيباي بخش هاي مختلفي از خانه تان استفاده كنيد. مثلا اگر دوست داريد مي توانيد از ان در دكوراسيون آشپزخانه نيز استفاده نماييد و يا حتي در دكوراسيون اتاق خواب به شرطي كه در ان اتاق كودكان خردسال نداشته باشيد مي توانيد به عنوان يك بخش انرژي زا و زيبا استفاده نماييد.اين استفاده هيچ محدوديتي نداشته و خارج از منزل  حتي براي دكوراسيون اداري خود به عنوان يك گزينه منحصر به فرد مي توانيد از تركيبات گل و گياه استفاده نمايد.

نظريه فنگ شويي در مورد رنگ

فنگ شويي رنگ هاي مشخص و تايين شده اي را براي استفاده به عنوان رنگ هاي مخصوص در فضاهاي مختلف تحميل نمي كند.به طور كلي از نظر فنگ شويي بايد در هر مكاني بهترين و ماسب ترين رنگ جهت دكوراسيون تجاري و يا غير تجاري ان استفاده كرد.مثلا اگر هدف دكوراسيون شركت است قطعا بايد با توجه به نوع مراجعه كنندگان و هدفي كه در ان شركت دنبال مي شود از رنگ هاي متناسب استفاده شود..اما در اتاق نشيمن كه محل اجتماع افراد منزل است مي توان از رنگ هاي سر زنده تري استفاده كرد.در يك جمله اين را مي گوييم كه حتما به تمايلات و نداي قلبي خود توجه داشته باشيد.مثلا رنگ نارنجي ممكن است براي فردي بسيار شاداب و دل نواز باشد و براي فرد ديگري بسيار زشت و آزار دهنده.

نور پردازي مناسب

راز يك فنگ شويي موفق در نهايت بر مي گردد به نوع نور پردازي كه قرار است رد محيط انجام شود.. اگر شما تمامي نكات فنگ شويي را  براي دكوراسيون مغازه و يا دكوراسيون منزل  يا دكوراسيون دفتر كار و يا هر دكوراسيون ديگري به كار ببريد اما در اخر توجهي به نور پردازي نداشته باشيد و يا ساده از كنار آن بگذريد بايد گفت كه تمامي زحمات شما به هدر خواهد رفت و رد نهايت برايتان نتيجه مطلوبي در بر نخواهد داشت.نبايد اجازه دهيد كه هيچ كنجي تاريك و بي نور باقي بماند زيرا كه كنج هاي تاريك و كم نور جايگاه توليد انرژي هاي منفي و راكد هستند.سعي كنيد نور پردازي در محيط به گونه اي انجام شود كه توليد سايه هاي متعدد از اجسام را نكند.مكاني روشن و واضح و عاري از هر گونه سايه را ايجاد كنيد.مي توانيد براي رسيدن به اين حالت از آينه ها براي ايجاد درخشش و شفافيت بصري استفاده نماييد.

 

از مهمترين خصوصيات هر خانه اي اين است كه در انجا افارد خانه بتوانند فارغ از همه دغدغه هاي روزمره اي كه در بيرون از منزل دارند ساعاتي را خوش و خرم و بدون استرس را طي نمايند و در واقع در محيط خانه به تجديد قوا پرداخته تا براي روز بعدي آماده شوند.مبحث دكوراسيون منزل نيز از اين جهت بسيار مهم و حائز اهميت است كه تاثير بسيار زيادي در روحيه افراد خواهد داشت . اينكه از چه نوع طرح و ديزايني براي محيط استفاده كنيم و اينكه نور پردازي و رنگ آميزي و نوع چيدمان وسايل به چه صورت باشد همه و همه عوامل مهمي هستند كه دقيقا بروي طرح نهايي منزل ما تاثير خواهند داشت.

در اروپا مبحث دكوراسيون داخلي منزل تبديل به يك علم و تخصص شده و تنها توسط متخصصين اين امر صورت مي پذيرد چرا كه بر اهميت ان و تاثيرات مثبت و يا منفي كه مي تواند بروي افراد درون خانه بگذارند پي برده اند.در قدم اول بايد محيط هانه را به چند بخش تقسيم كرد و با توجه به كاربري هر محيط براي ان طرح و نقشه اي جدا در نظر گرفت. البته قبل تز از آن بايد دي كه قرار است از طرح هاي مدرن براي منزل استفاده شود و يا از معماري سنتي و ايراني و شايد هم از تلفيقي از هر دو سبك.به هر حال با توجه به موقعيت فيزيكي كه منزل شما دارد و همچنين با توجه به ميزان بودجه در نظر گرفته شده براي امر دكوراسيون داخلي منزل مي توان از متريال هاي مختلفي استفاده نمود تا در نهايت به طرحي زيبا و در خور دست يافت.بخش هايي كه رد يك خانه مي توان از همديگر تفكي كرد عبارتند از :

1-سالن پذيرايي

2-هال

3-آشپزخانه

4-اتاق خواب

5-سرويس هاي بهداشتي و حمام

 

هر يك از اين بخش ها با توجه به كاربري كه دارند بايد طرحي متناسب با خود داشته باشند. مثلا در سالن پذيرايي با توجه به اينكه قرار است در انجا شما ميهمانانتان جمع شوند و احتمالا ساعاتي را خوش و خرم بگذرانيد داراي محيطي پر از انرژي و رنگ هاي شاد باشد.پس رنگ هاي استفاده شده در سالن پذيرايي و همچنين ميزان نرو محيط و همچنين نحوه چيدمان وسايل همه بايد به سمت هدف فوق باشند.در آشپزخانه نيز وضعيت همينطور است و قرار است در انجا افراد به عنوان كانون و هسته اصلي خانه براي صرف شام و ناهار و احتمالا صبحانه دور هم جمع شوند. بايد سعي شود محيطي گرم و صميمي و همراه با نور طبيعي باشد . اگر بتوان از گل و گياه طبيعي نيز براي دكوراسيون آن استفاده كرد كه چه بهتر.

اما محيط اتاق خواب كاملا بر عكس محيط پذيرايي است و دقيقا بايد داراي نوعي آرامش و سكوت باشد . بايد از رنگ هايي آرامش بخش در آنجا استنفاده كرد .بايد از نوري ملايم در محيط اتاق خواب به گار برد تا وقتي كه فرد رد ان محيط قرار مي گيرد بتواند خود را فارغ از هر گونه مسائل روزمره نموده و تنها به استراحت بپردازد.دكوراسيون داخلي منزل داراي اصول و قواعد مخصوص به خود است و شايد داراي ريزه كاري هايي باشد كه نمونه انرا در هيچ پروزه تجاري و اداري نتوان يافت . از مهمترين كارهايي كه بايد هر شركت طراح در اين زمينه انجام دهد اين است كه حتما نظر صاحبخانه را به صورت دقيق جويا شود و دقيقا بداند كه او چه چيزي مي خواهد و داراي چه سليقه اي است.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: قيمت برد هوشمند،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۴ ] [ ۰۵:۱۹:۵۴ ] [ احمدرضا ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

سامانه تبادل بازدید

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  / ربات افزایش فالوور عضوگرام